Nadchodzące dni przyniosą stopniowy spadek temperatury. W najzimniejszym momencie doby, lokalnie może spaść do -14 oC. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o konieczności zwrócenia szczególnej uwagi na osoby bezdomne oraz starsze i chore mieszkające samotnie.

Niskiej temperaturze w najbliższych dniach towarzyszyć mogą także marznące opady deszczu oraz śniegu. Przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas podróży samochodem. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących na drodze warunków. Szczególnie w nocy oraz we wczesnych godzinach porannych drogi mogą być miejscowo oblodzone, a lokalnie może występować na nich gołoledź.

Zwróćmy uwagę na osoby, które potrzebują pomocy. Na stronach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa opublikowane zostało zestawienie linków do stron internetowych poszczególnych urzędów wojewódzkich z pełną listą placówek świadczących pomoc. Pamiętajmy, że aby pomóc wystarczy zadzwonić na jeden z numerów alarmowych 112 lub 997. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.