RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

11.12.2019


Ostrzeżenia IMGW

Stan na godz. 8.00 – silny wiatr (ostrzeżenie 1. stopnia) w środkowej, zachodniej i wschodniej strefie brzegowej (województwo zachodniopomorskie i pomorskie) – obowiązuje maksymalnie do godziny 20.00, 11 grudnia.


Prognoza zagrożeń IMGW

11 grudnia (stan na godz. 8.00) – brak prognozowanych zagrożeń.


Stan jakości powietrza (pył PM 10)

11 grudnia (stan na godz. 8.00), w kraju występują wartości:

  • bardzo złe w: Kłodzku (województwo dolnośląskie), Zabrzu, Gliwicach, Wodzisławiu Ślaskim, Rybniku i Goczałkowicach -Zdroju (województwo małopolskie);
  • złe w: Nowej Rudzie (województwo dolnośląskie), Lublińcu i Dąbrowie Górniczej (województwo śląskie) i Piotrkowie Trybunalskim (województwo łódzkie).

W pozostałych województwach stacje pomiarowe wskazywały wartości bardzo dobre, dobre i umiarkowane (miejscami również dostateczne).


Zagrożenie lawinowe

11 grudnia (stan na godz. 7.00) w Tatrach obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego, określany jako niski.


Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych

11 grudnia (stan na godz. 5.00) na stacjach wodowskazowych w Polsce nie zanotowano przekroczenia stanu alarmowego i ostrzegawczego.


Zatrucia tlenkiem węgla

10 grudnia tlenkiem węgla zatruła się 1 osoba. Od 1 października, w wyniku zaczadzenia zmarło 13 osób.


Wychłodzenia

10 grudnia nie odnotowano w wyniku wychłodzenia. Od 1 listopada, Komenda Główna Policji odnotowała 7 zgonów w wyniku wychłodzenia.