RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

23.01.2019


Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia IMGW (stan na godz. 8.00):

  • silny mróz (ostrzeżenie 1. stopnia) na terenie województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego – obowiązuje maksymalnie do godz. 10.30, 23 stycznia.

 


Prognoza zagrożeń

23 stycznia możliwy silny mróz (ostrzeżenie 1. stopnia) na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Zjawisko może powodować utrudnienia komunikacyjne oraz uszkodzenia linii napowietrznych.


Zagrożenie lawinowe

23 stycznia (stan na godz. 7.00) w Bieszczadach, Tatrach, Karkonoszach i na Babiej Górze obowiązuje 2. stopień (umiarkowany) zagrożenia lawinowego.


Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych

23 stycznia (stan na godz. 5.00) nie zanotowano przekroczenia stanu alarmowego. Stan ostrzegawczy został przekroczony na 3 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i 5 w dorzeczu Odry.


Warunki drogowe

23 stycznia (stan na godz. 7.00), według danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne – pracuje na nich 196 pojazdów do zimowego utrzymania nawierzchni.

Występujące utrudnienia:

  • opady śniegu na terenie województw: lubelskiego i podkarpackiego;
  • opady śniegu z deszczem na terenie województwa małopolskiego;
  • mgła na terenie województw: pomorskiego i dolnośląskiego.

Ocena jakości powietrza (PM10)

23 stycznia (stan na godz. 8.00), wg polskiego indeksu jakości powietrza, w kraju występują wartości:

  • bardzo złe w: Zielonej Górze, Żarach i Nowej Soli (województwo lubuskie), Jaworze (województwo dolnośląskie), Żywcu (województwo śląskie) i Nowym Targu (województwo małopolskie);
  • złe w: Kościerzynie (województwo pomorskie), Pile (województwo wielkopolskie), Lubaniu, Legnicy i Kłodzku (województwo dolnośląskie) i Cieszynie (województwo śląskie).

Na pozostałym obszarze kraju występują wartości określane jako dostateczne, umiarkowane i dobre.


Wychłodzenia

22 stycznia nikt nie zmarł z powodu wychłodzenia. Od 1 listopada z tego powodu zmarły 62 osoby.


Zatrucia tlenkiem węgla

22 stycznia nikt nie zmarł w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Od 1 października z tego powodu zmarło 30 osób.