RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby, oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

27.08.2016


Ostrzeżenia IMGW

Aktualnie (stan na godz. 7.30) obowiązują ostrzeżenia IMGW: 13 ostrzeżeń meteorologicznych 1. stopnia dotyczących możliwości wystąpienia upału (temperatura maksymalna do 32 °C) na terenie województw: zachodniopomorskiego (subregion wewnętrzny), kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, lubelskiego, mazowieckiego, opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i podkarpackiego – maksymalnie do godz. 18.00, 29 sierpnia br.


Stan wody

27 sierpnia br. o godz. 5.00 stan ostrzegawczy przekroczony został na 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Odry (bez zmian). Przekroczenia stanu alarmowego nie zanotowano.


Utonięcia

26 sierpnia br. na terenie kraju nie odnotowano przypadku zgonu w wyniku utonięcia. Łącznie od 16 kwietnia br. Komenda Główna Policji odnotowała 264 zgony w wyniku utonięć.


Zdarzenia krajowe przypisane są do obszarów zagrożeń (tabelka) oraz oznaczone odpowiednim kolorem, stosownie do poziomu zagrożenia określonego w Krajowym Planie Zarządzania Kryzysowego.

Aktualny raport dobowy.pdf Pobierz 588 KB