RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby, oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

23.07.2016


Stopień alarmowy

Na terytorium RP obowiązuje pierwszy stopień alarmowy (ALFA) oraz drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) w okresie od 20 lipca od godz. 00:00 do 1 sierpnia do godz. 23:59.

Co to oznacza? Zobacz


Ostrzeżenia

Aktualnie (stan na godz. 7.30) nie obowiązują ostrzeżenia IMGW.


Stan wody

O godz. 5.00 stan ostrzegawczy został przekroczony na 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Wisły (spadek o 1), 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry (bez zmian) i 1 stacji wodowskazowej rzeki Przymorza (bez zmian). Przekroczenia stanu alarmowego nie zanotowano.

 

woda23


Ruch graniczny

Od 4 lipca do 2 sierpnia 2016 r. w związku koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa podczas Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży w Polsce wprowadzono tymczasową kontrolę na granicach wewnętrznych Schengen (z Czechami, Niemcami, Litwą i Słowacją) oraz w portach morskich i lotniczych stanowiących granicę wewnętrzną strefy. Zawieszony został również mały ruch graniczny na granicy z Ukrainą i Rosją.


Zdarzenia krajowe przypisane są do obszarów zagrożeń (tabelka) oraz oznaczone odpowiednim kolorem, stosownie do poziomu zagrożenia określonego w Krajowym Planie Zarządzania Kryzysowego.

Aktualny raport dobowy.pdf Pobierz 588 KB