RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

18.02.2020


Ostrzeżenia IMGW

Stan na godz. 8.00:

  • silny wiatr (w porywach do 75 km/h) na terenie województwa zachodniopomorskiego – ostrzeżenie 1. stopnia – obowiązuje do godz. 21.00;
  • silny wiatr w zachodniej i środkowej strefie brzegowej – ostrzeżenie 1. stopnia – obowiązuje do godz. 12.00.


Prognoza zagrożeń IMGW

Stan na godz. 8.00:

  • prognozuje się wystąpienie silnego wiatru (w porywach do 75 km/h) na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, łodzkiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Stan jakości powietrza (pył PM 10)

18 lutego (stan na godz. 8.00), stacje pomiarowe na terenie kraju odnotowały wartości określane jako dobre i bardzo dobre.


Zagrożenie lawinowe

18 lutego (stan na godz. 7.00):

  • w Tatrach, Karkonoszach i na Babiej Górze obowiązuje 2. (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego;
  • w Bieszczadach obowiązuje 1. (niski) stopień zagrożenia lawinowego.

Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych

18 lutego (stan na godz. 5.00), na stacjach wodowskazowych w Polsce nie zanotowano przekroczenia stanu alarmowego i ostrzegawczego.


Zatrucia tlenkiem węgla

17 lutego, nikt nie zmarł w wyniku zatrucia czadem. Od 1 października, wg danych Państwowej Straży Pożarnej, w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarło 26 osób.


Wychłodzenia

17 lutego, nikt nie zmarł w wyniku wychłodzenia. Od 1 listopada 2019 roku Komenda Główna Policji odnotowała 27 zgonów w wyniku wychłodzenia.