RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

16.01.2017


Ostrzeżenia IMGW

16 stycznia (stan na godz. 8.00) obowiązują ostrzeżenia IMGW:

  • 1 hydrologiczne 2. stopnia dotyczące możliwości wzrostu poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych w związku z prognozowanym wiatrem z sektora północnego na obszarze województwa zachodniopomorskiego (ujściowy odcinek Odry wraz ze zlewnią Zalewu Szczecińskiego) – do godz. 6.00, 17 stycznia br.,
  • 1 meteorologiczne 1. stopnia dotyczące możliwości wystąpienia silnego mrozu z temperaturą minimalną od -18°C do -15°C na obszarze województwa małopolskiego (subregion południowy) – do godz. 10.00, 16 stycznia br.,
  • 1 meteorologiczne 1. stopnia dotyczące możliwości wystąpienia intensywnych opadów śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm. na obszarze województwa dolnośląskiego (Sudety i Przedgórze Sudeckie) – do godz. 11.30, 16 stycznia br.

Zagrożenie lawinowe

 16 stycznia br. (stan na godz. 7.00) w Tatrach, Karkonoszach, Bieszczadach i na Babiej Górze obowiązuje 2. (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego.

Wychłodzenia

15 stycznia br. na terenie kraju nie odnotowano zgonu w wyniku wychłodzenia. Od 1 listopada 2016 roku Komenda Główna Policji odnotowała 85 zgony w wyniku wychłodzenia.


Zatrucia tlenkiem węgla

15 stycznia br. na terenie kraju odnotowano 2 przypadki zgonu w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Od 1 września 2016 roku Państwowa Straż Pożarna odnotowała 29 zgonów w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.


Zdarzenia krajowe przypisane są do obszarów zagrożeń (tabelka) oraz oznaczone odpowiednim kolorem, stosownie do poziomu zagrożenia określonego w Krajowym Planie Zarządzania Kryzysowego.

Aktualny raport dobowy.pdf Pobierz 588 KB