RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

24.06.2017


Ostrzeżenia IMGW

Obowiązujące ostrzeżenia – (stan na godz. 8.00)

2 ostrzeżenia IMGW 1. stopnia dotyczące możliwości wystąpienia silnego wiatru (w porywach do 7 w skali B) w strefie brzegowej wschodniej (woj. pomorskie) i strefie brzegowej zachodniej (woj. zachodniopomorskie) – obowiązują odpowiednio do godz. 9.00 i 11.00, dnia 24 czerwca.

imgw 24 czerwca

 


Utonięcia

23 czerwca utonęła 1 osoba. Wg danych Komendy Głównej Policji, od 1 kwietnia utonęło 114 osób.


Jakość powietrza w Polsce (pył zawieszony PM10)

W całym kraju występują wartości określane jako bardzo dobre oraz dobre – stan na godz. 7.00.

Zagrożenia miejscowe

23 czerwca,  po przejściu frontu burzowego w województwach podkarpackim, małopolskim i lubelskim odnotowano łącznie 667 interwencji Straży Pożarnej, najwięcej w województwach: małopolskim – 147, podkarpackim – 129 i śląskim – 102. W większości dotyczyły one usuwania powalonych drzew i konarów drzew. Na Podkarpaciu odnotowano 13 przypadków zerwania lub uszkodzenia pokryć dachowych. Budynki zostały zabezpieczone. Silny wiatr spowodował uszkodzenia linii energetycznych. W kulminacyjnym momencie bez prądu pozostawało około 11 000 odbiorców – w Małopolsce około 4500 (pow. krakowski i myślenicki), w województwie lubelskim – około 4540 (rejony energetyczne Lublin i Zamość) i na Podkarpaciu około 1885 (Dębica i Mielec). Wszystkie awarie zostały usunięte. Nie ma osób poszkodowanych.