RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

20.11.2018


Ostrzeżenia IMGW

20 listopada (stan na godz. 8.00):

  • silny wiatr (1. stopnia – w porywach do 7 w skali Beauforta) w strefie brzegowej części wschodniej i zachodniej – obowiązują odpowiednio do godz. 12.00 i 18.00, 20 listopada,
  • opady marznące (1. stopnia) na terenie województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego – obowiązują od godz. 20.00, 20 listopada do godz. 9.00, 21 listopada.

 


Prognoza zagrożeń

20 listopada (stan na godz. 8.00) – możliwe opady marznące na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego.
Zjawisko może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, powodować znaczące utrudnienia komunikacyjne oraz uszkodzenia linii napowietrznych.

Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych

20 listopada (stan na godz. 5.00) na rzekach w Polsce nie ma przekroczonych stanów alarmowych i ostrzegawczych.

Ocena jakości powietrza (PM10)

19 listopada (stan na godz. 20.00) w kraju występowały głównie wartości określane jako bardzo dobre i dobre. Jedynie stacja w Nowym Targu (małopolskie) wskazywała wartość umiarkowaną.

Wychłodzenia

19 listopada nikt nie zmarł w wyniku wychłodzenia. Od 1 listopada z tego powodu zmarła 1 osoba.


Zatrucia tlenkiem węgla

19 listopada nikt nie zatruł się tlenkiem węgla. Od 1 października z tego powodu zmarło 5 osób.