RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

19.10.2018


Ostrzeżenia IMGW

Obowiązujące ostrzeżenia (stan na godz. 8.00):

  • brak ostrzeżeń.


Prognoza zagrożeń

19 października (stan na godz. 8.00) – brak prognozowanych zagrożeń.


Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych

19 października (stan na godz. 5.00) na stacjach wodowskazowych w kraju nie zanotowano przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych.

Ocena jakości powietrza (PM10)

19 października (stan na godz. 9.00), wg polskiego indeksu jakości powietrza, w kraju występują wartości określane jako dobre i umiarkowane. Wartości dostateczne zanotowano w: Gdańsku (województwo pomorskie), Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim (województwo łódzkie), Otwocku (województwo mazowieckie), Lublinie (województwo lubelskie), Katowicach i Sosnowcu (województwo śląskie), Krakowie (województwo małopolskie) oraz Rzeszowie i Mielcu (województwo podkarpackie).

Utonięcia

18 października utonęła 1 osoba. Od 1 kwietnia w Polsce utonęło 408 osób.


Zagrożenie pożarowe w lasach

Stan na godz. 13.00, 18 października:

18 października jednostki straży pożarnej prowadziły działania przy 33 pożarach lasów (najwięcej w województwie dolnośląskim – 6).