RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

18.02.2019


Ostrzeżenia IMGW

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne IMGW (stan na godz. 8.00)

  • ograniczona widzialność (ostrzeżenie 2. stopnia) do 100 m – w strefie brzegowej części wschodniej – obowiązuje do godz. 10.00, 18 lutego;
  • silna mgła (ostrzeżenie 1. stopnia) ograniczająca widzialność poniżej 200 m – na terenie województwa wielkopolskiego i łódzkiego – obowiązuje do godz. 9.00, 18 lutego.

 


Prognoza zagrożeń

18 lutego (stan na godz. 8.00) – brak prognozowanych zagrożeń.


Zagrożenie lawinowe

18 lutego (stan na godz. 7.00) w Tatrach i na Babiej Górze obowiązuje 2. stopień (umiarkowany) zagrożenia lawinowego, natomiast w Bieszczadach i Karkonoszach – 1. stopień (niski).


Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych

18 lutego (stan na godz. 5.00) stan alarmowy nie został przekroczony, natomiast stan ostrzegawczy – na 5 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i 4 w dorzeczu Odry.


Warunki drogowe

18 lutego (stan na godz. 7.00) według danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na drogach pracuje 118 pojazdów do zimowego utrzymania nawierzchni.

  • mgła – na przeważającym obszarze kraju (z wyjątkiem województw: śląskiego, lubelskiego, opolskiego i dolnośląskiego);
  • mżawka – na terenie województw: podlaskiego i zachodniopomorskiego.

Ocena jakości powietrza (PM10)

18 lutego (stan na godz. 8.00),  stacje w kraju wskazują wartości:

  • bardzo złe w: Kędzierzynie-Koźlu (województwo opolskie), Tychach (województwo śląskie), Krakowie (województwo małopolskie) i Horyńcu-Zdroju (województwo podkarpackie);
  • złe w: Nowej Soli (województwo lubuskie), Nowej Rudzie (województwo dolnośląskie), Radomsku (województwo łódzkie), Lublińcu i Częstochowie (województwo śląskie) i Krakowie (województwo małopolskie);
  • dostateczne w: Poznaniu i Kaliszu (województwo wielkopolskie), Wschowej (województwo lubuskie), Legnicy, Dzierżoniowie, Kłodzku i Oławie (województwo dolnośląskie), Opolu, Oleśnie i Zdzieszowicach (województwo opolskie), Katowicach, Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej (województwo śląskie), Nowinach i Starachowicach (województwo świętokrzyskie), Krakowie (województwo małopolskie), Dębicy (województwo podkarpackie).

Wychłodzenia

17 lutego nikt nie zmarł w wyniku wychłodzenia. Od 1 listopada z powodu wychłodzenia zmarło 69 osób.


Zatrucia tlenkiem węgla

17 lutego nikt nie zatruł się tlenkiem węgla. Od 1 października z powodu zatrucia czadem zmarło 47 osób.