RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

18.10.2018


Ostrzeżenia IMGW

Obowiązujące ostrzeżenia (stan na godz. 8.00):

  • brak ostrzeżeń.


Prognoza zagrożeń

18 października (stan na godz. 8.00) – brak prognozowanych zagrożeń.


Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych

18 października (stan na godz. 5.00) na stacjach wodowskazowych w kraju nie zanotowano przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych.

Ocena jakości powietrza (PM10)

18 października (stan na godz. 8.00), wg polskiego indeksu jakości powietrza, w kraju występują wartości określane jako dobre i umiarkowane. Wartości dostateczne zanotowano w Gdańsku (województwo pomorskie), Olsztynie (województwo warmińsko-mazurskie), Bydgoszczy (województwo kujawsko-pomorskie), Warszawie (województwo mazowieckie), Łodzi, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach (województwo łódzkie), Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Tychach, Jastrzębiu Zdroju (województwo śląskie) oraz Krakowie (województwo małopolskie). Natomiast wartości złe w Ełku (województwo warmińsko-mazurskie), Karkoszkach (województwo łódzkie) oraz Zabrzu i Rybniku (województwo śląskie).

Utonięcia

17 października utonęła 1 osoba. Od 1 kwietnia w Polsce utonęło 407 osób.


Zagrożenie pożarowe w lasach

Stan na godz. 13.00, 17 października:

 

17 października jednostki straży pożarnej prowadziły działania przy 43 pożarach lasów (najwięcej w województwach: mazowieckim – 9, świętokrzyskim i dolnośląskim – po 6).