RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

18.04.2019


Ostrzeżenia IMGW

Wg stanu na godz. 8.00, brak ostrzeżeń.

 


Prognoza zagrożeń

Wg stanu na godz. 8.00, brak zagrożeń.


Zagrożenie lawinowe

18 kwietnia (stan na godz. 7.00) w Karkonoszach, Tatrach, Bieszczadach i na Babiej Górze obowiązuje 1. stopień (niski) zagrożenia lawinowego.


Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych

18 kwietnia (stan na godz. 5.00) na rzekach nie odnotowano przekroczenia stanu ostrzegawczego ani alarmowego.


Ocena jakości powietrza (PM10)

18 kwietnia (stan na godz. 8.00) w Polsce występują głównie wartości określane jako dobre i umiarkowane. Wartości dostateczne zanotowano w Warszawie (województwo mazowieckie), Łodzi (województwo łódzkie), Oleśnie, Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu (województwo opolskie), Nowinach (województwo świętokrzyskie), a także w Krakowie (województwo małopolskie). Wartości złe natomiast pokazały stacje pomiarowe w Olsztynie (województwo warmińsko-mazurskie) i Rybniku (województwo śląskie).


Utonięcia

17 kwietnia nie odnotowano przypadku utonięcia. Od 1 kwietnia, wg danych Komendy Głównej Policji, utonęło 11 osób.


Zagrożenie pożarowe w lasach

17 kwietnia jednostki straży pożarnej prowadziły działania przy 86 pożarach lasów (najwięcej w województwach: mazowieckim – 19 i wielkopolskim – 9).