RAPORT DOBOWY powstaje w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w Krajowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ogólnodostępnej, publikowanej na naszej stronie części raportu znajdą Państwo syntetyczne informacje o sytuacjach kryzysowych, odnotowanych w kraju w ciągu ostatniej doby oraz informacje o zdarzeniach zagranicznych, które mogą się przekładać na zarządzanie kryzysowe w Polsce.

29.01.2020


Ostrzeżenia IMGW

Stan na godz. 8.00:

  • wezbranie wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na terenie województwa zachodniopomorskiego – ostrzeżenie 2. stopnia – obowiązuje do godz. 10.30, 30 stycznia.


Prognoza zagrożeń IMGW

29 stycznia możliwe wystąpienie silnego wiatru na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.


Stan jakości powietrza (pył PM 10)

29 stycznia (stan na godz. 20.00), stacje pomiarowe na terenie kraju odnotowały wartości określane jako dobre i bardzo dobre.


Zagrożenie lawinowe

29 stycznia (stan na godz. 7.00), w Tatrach i na Babiej Górze obowiązuje 1. (niski) stopień zagrożenia lawinowego.


Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych

29 stycznia (stan na godz. 5.00) na stacjach wodowskazowych w Polsce nie zanotowano przekroczenia stanu alarmowego. Stan ostrzegawczy przekroczony został na 1 stacji wodowskazowej rzek Przymorza i 1 stacji wodowskazowej morskiej.


Zatrucia tlenkiem węgla

28 stycznia nikt nie zmarł w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Od 1 października, wg danych Państwowej Straży Pożarnej, w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarły 23 osoby.


Wychłodzenia

28 stycznia nikt nie zmarł w wyniku wychłodzenia. Od 1 listopada, wg danych Komendy Głównej Policji, w wyniku wychłodzenia zmarły 22 osoby.